YALANDAN KİM GEBER MİŞ?

Okul Öncesi Eğitim|Başarılı Blog Siteleri|Yemek Tarifleri|Zayıflama Teknikleri

YALANDAN KİM GEBER MİŞ?

1 Aralık 2020 Genel Haberler Sohbet 1

Böyle kaba bir başlık atmak istemezdim. Lakin bugün dikkatimi çeken bir konu hakkında içimden geleni söylemeden edemedim.

Yalanın şimdilerdeki adı ALGI, Siyasi Yalan söylemenin adı ise ALGI OPERASYONU oldu. Ülkemizde gerek yazılı, görsel, dijital gerekse sosyal medya denilen mecrada bu işin çivisi çıktı. Durdurulamayan, iftira, yalan, dedikodu, gıybet, haset, kin, nefret tohumlarının ekildiği bir mecra oldu artık. Kontrolden çıkmış durumda. Özellikle yalan ve iftira konusun da tamamen zıvanadan çıktı. Niye böyle söylüyorum. Bakın şimdi ONEDİO isimli bir platform var. Burada bir haber gördüm. Birazdan linkini paylaşacağım haberi ve ayrıntıyı gördüğünüzde eğer sizde bu tür algı operasyonlarına balıklama atlayan MORON lardan değilseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Ülkesine, milletine, değerlerine düşman bu ne idüğü belirsiz insanlar için çok fazla diyecek birşey bulamıyorum. Ama Neyzen Tevfik’ in şu sözlerini de hatırlatmadan geçemeyeceğim.

Geldikleri gibi gitmediler; kimi itini bıraktı, kimi bitini. Kimi de piçini bıraktı!.. Yoksa bu kadar şerefsizin bizden olması mümkün değil!”

Şimdi gelelim konumuza. Buraya tıklayarak öncelikle şu haberi bir okumanızı istirham ediyorum. Sonrasında analizini yapalım.

Okuduysanız konuya gireyim. Şimdi ben bu yazı başlığını görür görmez ilgimi çekmedi değil. Çünkü benim kızım bir yıldır Kpss çalışıyor ve 89,70 küsürlerde puan aldı. Güzel puan ancak bu haber doğru ise bu puanın bir önemi olmayacak. En azından birileri bu puanı almadan da işe yerleşebiliyor.

Haberi okumaya başladım. Zaten daha bir iki parağrafında tamamen yalan olduğu, devleti, hükümeti toplumu zan altında bırakmak yalan yanlış algı yaratmak olduğunu anladım. Bu esnada sizinde dikkatinizi çektimi bilmiyorum yazının en üstünde admin tarafından konulan bir uyarı yazısı gördüm.

Bu uyarıda gördüğünüz gibi bu içeriği bir kullanıcı yani web sitesine üye olan bir kullanıcı girmiş. Bu sitenin editörleri de bu yazıyı görmüş ve herhangi bir müdahalede bulunmamış. Sizde diyor dilediğiniz gibi içerik üretip girebilirsiniz yalan yanlış farketmez.

Belki birçok insana çok basit gelebilecek bir şey ama emin olun benim tüylerim diken diken oldu. Bakın insanları, yalana, iftiraya nasıl teşvik ediyorlar görüyormusunuz.

Haberin içeriğinde 70 kpss puanı olan birinin tek kişilik kontenjanın olduğu bir bölüme yerleştiği 80-90 vs. puanı olanların önüne geçtiği anlatılıyor. Delil olarakta şöyle bir çizelge konmuş. Bakarmısınız! Resmi belge olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Belgenin nereden geldiğini veya doğruluğunu ispatlayacak üzerinde bir bilgi yok. Ortasına kırmızı çekilerek güya isim ve TC ler gizlenmiş ancak zaten baktığınızda isim ve Tc ler tam olarak yazılı değil sadece ilk harf ve rakamlar var. Yani kırmızı ile kapatmaya da gerek yok. Tamamen uyduruk bir resim. Tamamen uyduruk bir yazı. Tarih yok. Kurum yok.

İşte o sosyal medyada gündem olan liste: 👇

Ve site editörleri bunun aslında yalan bir haber olduğunu veya bir haber olmadığını anlıyor ama müdahale etmiyor.

İşin başka bir ilginç tarafı twitterde yapılan yorumlar. Kullanıcı isimleri belli olacak şekilde olayı eleştiren ve yalan algıya katkı sağlayan twitler atılmış. Erinmedim ve kullanıcı isimlerini twitterde buldum. Gördüm ki tamamı biryerlere satılmış işi gücü twitterda bu tür paylaşımlarda boy göstermek olan dini içerikli paylaşımlardan tutunda en ahlaksız konuları dahi paylaşmaktan çekinmeyen numuneler olduğunu gördüm.

Birçok kişi şöyle düşünebilir. Böyle bir haberin yalan olduğu ortaya çıkar. Mesele o değil arkadaşlar. Ülkede öyle bir moronlar gürühu var ki; Bu tür şeyleri duyunca orgazm oluyorlar ve önünü arkasını araştırmak gibi bir niyetleride asla olmuyor. Birde ülkedeki hainler gürühu bu moron sürülerini zinde tutabilmek için bu tür haberleri yapıyorlar.

Alın size çarpıcı bir örnek daha vereyim. Sağlık bakanı açıklama yapıyor ve Covid 19 aşısı nın tüm vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağını ve yapılacağını söylüyor. (Ki ben kesinlikle ücretsiz olmasına karşıyım. Herkes imkanı ölçüsünde katkı vermelidir diye düşünüyorum) Bunun hemen akabinde HDP tarafından bir önerge veriliyor. Önergenin konusu ise Covid 19 aşısı nın ücretsiz olması. Tabii covid 19 aşısı nın vatandaşa ücretsiz dağıtılması konusunda verilen önerge reddediliyor. Çünkü aşı zaten ücretsiz. Dolayısıyla böyle bir önergenin kabul edilmesinin bir anlamı yok. Sağlık bakanı bu konuyla ilgili açıklamayı yaptı. Ayrıca Türkiye’ de bugüne kadar kim hangi aşıya para vermişte yaptırmış. Ülkede bütün aşılar ücretsiz yapılıyor. Ancak buraya dikkat edin. Hemen ardından twitler, sözcü, sputnik, oda tv de çıkan haberler çok ilgi çekici. Önergenin bilinçli bir şekilde kasten verildiği anlaşılıyor. Sırasıyla birkaç resim koyacağım.

Ben bu insanlardan artık iğreniyorum. Bugün kayınpederim ve kayınvalidemi Ankara Sincan Halk Sağlığı merkezinden arayıp aşı için çağırmışlar gittiler ve beş kuruş para vermeden aşılarını vurdular. Ben bugün hastaneye gittim ve 5 dakika içinde koronavirüs testimi yaptırdım. Test yaptırdıktan yaklaşık 7 saat sonra arayıp pozitif olduğumu ve izolasyona tabii olduğumu filyasyon ekiplerinin yarın gelip ilaçlarımı vereceğini söylediler. Şunuda söyliyeyim. Benim kayınpeder ve kayınvalide yaklaşık 2 ay önce her ikisi korona virüse yakalandı. Evden çıkmadan tedavileri yapıldı. Testler eve gelen ekipler tarafından yapıldı. İlaçları kapıya getirildi. Beheyy vicdansızlar… Bu millet bu yalanlarınıza kanacak mı zannediyorsunuz. Kendinize benzettiğiniz zombilerden başka kimseyi aldatamazsınız. Sizin amacınız size tabi olan moronların uyuşturduğunuz beyinlerini diri tutmak, zombi olarak yaşamlarına devam etmelerini ve kuzu kuzu gelerek oy vermelerini sağlamak. Ama ülkenin gerçek sahibi müslüman Türk Milleti sizin bu yalanlarınızı yemez. Hiçbirşey elde edemeyeceksiniz. Allah sizleri ıslah etsin. Başka ne diyeyim.

Ve son olarak Google arama motorunda “Hdp aşı önergesi” şeklinde bir arama yaptığınızda sadece ilk haber hariç tamamı ücretsiz aşının reddedildiği yönündeki yalanı haber yapan sitelere ait. Google da bunları destekliyor. Bu bariz bir şekilde ortada. Ama cevabımız hazır. Ey google, ey twitter, ey facebook ve daha niceleri “Topunuz Gelin”

Google önergenin içeriğini aradım. Belki dedim farklı birşey vardır. Milletin yararına olan birşey söylemişlerdir, istemişlerdir dedim ama

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/koronavirus-asisi-ucretsiz-olsun-onergesi-boyle-reddedildi-1794547

https://odatv4.com/mecliste-reddedildi-28112045.html

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202011281043307243-koronavirus-asisi-herkese-ucretsiz-olsun-onergesi-reddedildi/

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/11/29/chp-ve-ortagi-hdpden-komik-teklif-zaten-ucretsiz-olan-asi-icin-ucretsiz-olsun-onerisi-verdiler

 

Bir cevap

  1. […] tercih edecekler. Burun kıvıracaklar, kin kusacaklar, ağızlarından köpükler saçacaklar, yalan olduğu Çinlilerin bile anlayacağı bir haberi gerçek zannedecek kadar gözleri dönecek. Topla […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir