KORONA İLE SAVAŞ!
koronavirüs belirtileri-koronavirüs ilacı

KORONA İLE SAVAŞ!

Sonunda korona gelip beni de buldu. 20 Kasım 2020 Cuma günü gittiğim bir köyde koronayı göz göre göre kaptım. Cuma namazı çıkışında bir vatandaşın ikram ettiği elmayı yememle birlikte korona sürecim başladı. Bünyem kuvvetli, bugüne kadar daha ağır hastalıklar geçirdim. Koronavirüs belirtileri nin başlaması ile birlikte benim için adeta bir savaş başladı. Şimdi adım adım korona ile mücadele sürecimi anlatmak istiyorum.

Evet! O günün ertesi yani 21 Kasım 2020 Cumartesi günü saat 10.00 sıralarında kahvaltımı yaptım. O ana kadar hiçbir belirti yoktu. Kahvaltımı bitirip kapıdan çıkarken; çok iyi tanıdığım ve asla unutmayacağım bir şeyle karşılaştım. 10 yıl önce tedavi olduğum ve 10 yıldır da kapımı çalmayan miğde ülserimin ağrıması ile irkildim. Şok olmuştum. Tam on yıldır tatlı, tuzlu, ekşi, acı, kola gazoz herşeyi rahatlıkla yiyordum ve miğdemde en ufak bir sorun yaşamamıştım. Buda neyin nesiydi. Nefret ederdim bu ağrıdan ne ağrıdığı belli ne ağrımadığı, sinirlerimi ve psikolojimi altüst eden bir sorun yine karşıma çıkmıştı ama anlayamadığım farklı birşeyler vardı.

Odama geldim. Bu sefer miğdemle birlikte karnımda ağrımaya başladı. Evet aynı zamanda ishal olmuştum. 1 saatlik bir zaman dilimi içinde adeta darmaduman olmuştum. Kendimi yatağa zor attım. Uyumuşum. Kalktığımda ayakta duracak halim yoktu. Her yerim eklemlerim kopacak gibi ağrıyordu. Hemen kendime ılık bir limon suyu yapıp içtim ancak durumum çok kötüydü. Akşamı zor ettim. Akşam üzeri biraz kendime geldim. Ama yine de üzerimden kamyon geçmiş gibiydi. Üşümeye başladım. Soğuk soğuk terliyordum ancak ateşim yoktu. Gece saat 22.00 sıralarında iyice bitkin durumdaydım. Uyumak istiyordum lakin ne gezer. Bir türlü uyuyamadım. Gece saat 1-2-3-4 derken sabah namazı vakti geldi. Ben hala uyuyamamıştım. Namazı kıldım biraz yatayım dedim ama nafile. Mümkün değil uyku tutmadı. O günde odanın içinde pinekledim. Korona şüphem arttığı için hiç dışarı çıkmadım.

İkinci Gece

İkinci gecede aynı şekilde uyuyamadım. Eklem ağrıları ve halsizlik hat safhaya çıkmıştı. Kendime bolca limon, mandalin portakal vs. istedim. İkinci günün sonunda daha doğrusu 23 Kasım pazartesi günü biraz düzelir gibi oldum. Kendime gelmiştim sanki. O gece çok rahat uyudum. Ancak sabah kalktığımda bir sürpriz beni bekliyordu. Grip olmuştum ve burnum adeta bir çeşme gibi akıyordu. Vücudum hapşurmak için adete çırpınıyor, hapşuramayınca da gözümden yaşlar boşalıyordu. Eklem ağrılarım son bulmuştu ama korkunç bir gribe yakalanmıştım. Yoğurtlu sarımsaklar, ebegümeci otu kaynatmalar, yeşil çaylar derken bu grip hali iki gün sürdü. 26 Kasım sabahı kalktığımda grip kalmamıştı. Ama o gece bir aspirin alıp iyice terledim. O günden sonra hafif bir kırgınlık olsada sanki atlatmış gibiydim.

Taki 29 Kasım sabahı uyanana kadar. Uyandığımda sol bademcik tarafında boğazımda ağrı hissettim. Bu esnada hafif bir öksürük geldi. Öksürmemle birlikte göğsümdeki ağrıyı hissettim. Evet boğazım şişmişti. O ana kadar koku alma kaybı ve göğüs ağrısı yaşamadığım için bu koronayı ben atlatırım diyordum. Ancak bu virüsün o kadar basit olmadığını son hamlesi ile daha iyi anladım. Evet kokuda almıyordum. Virüs beni adeta eğitim alanı gibi kullanıyordu. Bütün hamlelerini deniyor ben onları boşa çıkardıkça yeni yöntemlere başvuruyordu. Birşeyi atladım. İlk günden itibaren başağrısı çorbadaki tuz gibi her oyununda vardı. Bu baş ağrısını hiç unutamayacağım.

Şimdi geçirmiş olduğum koronavirüs belirtileri ni bir sıralayacak olursam ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

 • Eski bir hastalığımın tetiklenmesi (Ülserimin ağrımaya başlaması)
 • İshal
 • Soğuk soğuk terleme
 • İki gece uykusuzluk hali
 • Üşüme titreme
 • Yoğun burun akıntısı grip
 • Boğazda ağrı-Bademcik şişmesi
 • Öksürük
 • Hafifte olsa göğüs ağrısı
 • Koku kaybı
 • Bugüne kadar olmayan müthiş bir başağrısı (Mankafa oldum adeta)

Evet görüldüğü üzere korona üzerimde bütün oyunlarını denedi. Asla pes etmiyor. Sonunda 30 Kasım 2020 öğleden sonra gidip korona testi için örnek verdim. Hemen akşamında saat:19.00 sıralarında beni arayıp testimin pozitif çıktığını ilaç tedavisi için arayacaklarını söylediler. Rahatlamıştım biraz. Korona olmuştum ve yenmiştim onu Allahın izniyle. O gün herşey bitti derken saat: 21.00 sıralarında inanılmaz şekilde başım ağrımaya başladı. Sanki başımın içinde bir tekne yüzüyor ve dalgalandıkça sağa sola çarpıyordu. Korona son kozlarını oynuyordu. Anladım. Hemen bir aspirin aldım ve yattım. Sabah yeni bir güne uyanmak istiyordum.

Şimdi buradan sonra anlatacaklarım bu ülkenin ekmeğini yiyen, her türlü imkanlarından faydalanan buna rağmen ülkesini beğenmeyen, sürekli eleştiren, bugüne kadar memlekete bir çivi bile çakmadığı halde bunu yapanlara düşman kesilen, sağlık sistemini beğenmeyen zombilere gelsin.

Test süreci ve Sonrası

Bakın ! Korona testini yaptırmam 10 dakika sürdü. Kalabalık olmayan bir ortamda testimi yaptırıp çıktım. Akabinde saat: 19.00 sıralarında beni arayıp test sonucumu bildirdiler, durumumu sordular, süreci anlattım , koronavirüs belirtileri nin birçoğunu gördüğümü ve muhtemelen atlattığımı söyledim. Yinede ilaç tedavisi için arayacaklarını acil bir durum olursa 112′ yi aramamı söylediler. Ertesi gün sabah saatlerinde yine bir görevli arkadaş beni aradı. İlaç göndereceğini, durumumun nasıl olduğunu sordu. Kendisine aynı şekilde süreci anlattım koronavirüs belirtileri nin birçoğunu gördüğümü bu nedenle ilaç kullanmayacağımı söyledim. Kendisi ısrar etmekle birlikte üstelemedi gerekli uyarıları yaptı ve acil durumda aramamı söyledi.

Çok geçmedi yine bir görevli arkadaş beni aradı, durumumu sordu, gerekli uyarıları yaptı ve tam 15 dakika boyunca benimle ilgilendi. Saat sanırım 16.00 civarlarında 3.üncü görevli aradı. Aynı şekilde ona da anlattım ve ilaç kullanmayacağımı söyledim. Bugün sabah kalktığımda ise yine üzerimde bir kırgınlık hissettim, birazda başım ağrıyordu. Saat 09.00 sıralarında telefonum çaldı. Görevli bir bayan arkadaş ilaçları neden kullanmadığımı sordu. Bende kendisine süreci anlattım ancak kullanmam konusunda ısrarcı oldu. Dünya sağlık örgütünün ilaç hakkındaki açıklamalarını dahi bana okudu.

Koronavirüs belirtileri Korana İlacı Markası
Koronavirüs belirtileri Korana İlacı Markası

Bende bu kadar ısrar üzerine dayanamadım. Tamam kullanacağım dedim. Bana bu şekilde kayıt girdiğini ve ilaç için arayacaklarını söyledi. Çok geçmeden bir görevli beni aradı. Tam olarak adresimi aldı. Köyde bulunduğum için İlçe merkezinden bir şekilde araç bulup göndereceğini söyledi. Ve inanır mısınız saat 16.00 civarlarında tam 60 km mesafeden ilacım gönderilip kapıma bırakıldı. Eşim ve çocuklarım dahi devletin ilgilendiği gibi benimle ilgilenmedi ve aramadı.

Yaşasın Türkiye

Böyle bir ülkede yaşadığım için kendimi çok değerli hissettim. Bütün vicdansızlara inat Allah devlete millete zeval vermesin. Hayırlı ve vicdanlı yöneticilerimizi başımızdan eksik etmesin. Allah bu milleti millet ve devlet düşmanı muhalefetin eline bırakmasın. Elbette bunlar, bu nimetler öncelikle bize Allahın bir lütfudur. Bela ve musibet bizim kendi ellerimizle yaptıklarımız yüzünden gelir. Nimet ise sadece Allah’ ın bizim için dilemesidir. Yani nimet yaptıklarımızın karşılığı değildir. Biz ne yaparsak yapalım verilen nimetin zerresinin dahi karşılığını veremeyiz. Herkese Sağlıklı ve Mutluk Günler dilerim.

Güzel bir türkü ile bitireyim istedim.

Bir cevap yazın