Web Sitesi Nasıl Kurulur ? Web Sitesi Kurma Teknikleri Nelerdir ?

Okul Öncesi Eğitim|Başarılı Blog Siteleri|Yemek Tarifleri|Zayıflama Teknikleri

Web Sitesi Nasıl Kurulur ? Web Sitesi Kurma Teknikleri Nelerdir ?

15 Nisan 2016 Web Sitesi Kurma 0
web sitesi nasıl kurulur-web sitesi kurma rehberi

İnternetin gücü her geçen gün daha da artıyor. Özellikle Covid-19 salgınının başlaması ile birlikte internetin ve internet pazarlamacılığının önemi ikiye katladı desek yeridir. Salgın, online satış yapan Amazon, Aliexpress, Ebay, Hepsiburada vb. tüm sitelerin satışlarını patlattı. Günümüzde internet satışı olmayan tüm sektörler ezici rekabetten kurtulamayacak. Eğer bir ürünün veya hizmetin satışını yapıyorsanız internete adım atmak zorundasınız. Bu durum elbette web sitesinin önemini de arttırdı. Gelişen yazılım ve teknoloji ile birlikte web sitesi kurmak ta kolaylaştı. Ancak mesele web sitesi kurmakla bitmiyor elbette. Bu sitenin tanıtılması, siteye zirayetçi çekilmesi, ziyaretçilerin sitede kalma sürelerinin uzatılması vb. pekçok kriter mevcut.

Web Sitesi Nedir ?

Web sitesinin ne olduğunu elbette herkes biliyor ancak bunu şöyle bir yaklaşımla desteklemek istiyorum. Nasıl bir ürünü veya hizmeti pazarlamak için bir dükkan, mağaza vb. bir işyeri açmanız gerekiyorsa aynı hizmet veya ürünü sanal dijital ortamda pazarlayabilmek içinde bir web sitesi açmanız gerekiyor. Daha basit bir anlatımla internetteki dükkanınız, mağazanız web siteniz oluyor. Tabii internet ortamında bir ürün veya hizmeti pazarlamak için illede bir web sitesi gerekmiyor ancak eğer ziyaretçi akını sağlayabildiğiniz bir web siteniz varsa rakiplerinizin birkaç adım önünde olacağınız muhakkak. Ben bu makalede web sitesi nasıl kurulur, internet sitesi nasıl yapılır vb. sorulara cevap vereceğim için web sitesi olmadan internet pazarlamacılığı konuna girmeyeceğim.

Web Sitesi Nasıl Kurulur

Şu anda bu makaleyi okuyorsanız muhtemelen kendinize ait bir internet sitesi kurmak istiyorsunuz ya da bir web sitesi nasıl kurulur bunun araştırması içindesiniz. Bende bundan yaklaşık 15 yıl önce internet sitesi kurulumu ile ilgili araştırmalara başladım ve aradan geçen süre içerisinde tamamen kendi çabalarımla çok şey öğrendim. Hatta birçok konuda ücretli eğitim setleride satın aldım ve bu şekilde kendimi geliştirdim. Bugün itibariyle internet sitesi kurulumu ile ilgili temel birçok konuyu öğrenmiş bulunuyorum ve kendi web sitemi kendim kurabildiğim gibi bu web sitelerinden parada kazanıyorum.

Sizde muhtemelene bugüne kadar birçok web sitesinden veya dokümandan web sitesi açmak için karma karışık bilgiler okumuş olabilirsiniz. Bunun
sonucunda web sitesi açmanın çok zor bir iş olduğunu da düşünmüş
olabilirsiniz. İnternetin ilk zamanlarında site kurmak zor olsada artık geliştirilen birçok yazılım sayesinde herkes web sitesi kurabilir duruma geldi.

Ben web sitesi kurma ile ilgili araştırmalara başladıktan sonra bu işin google araştırmaları ile olmayacağını anladım ve web sitesi kurma rehberi isimli ücretli eğitim setini satın aldım. Bu set benim için dönüm noktası oldu diyebilirim. Sadece web sitesi kurma ile ilgili değil internet ve internetten para kazanma ile ilgili temel bilgileri bu rehber sayesinde öğrendim ve her zaman benim için başucumda duran bir başvuru kaynağı oldu. Yazımın sonunda web sitesi kurma rehberi isimli bu eğitim setini sizlere ücretsiz olarak vereceğim ancak temel birkaç konuya bu yazımda işleyeceğim. Dikkatle okuyun lütfen…

Kolay web sitesi kurma teknikleri nelerdir.

Web sitesi kurmanın kolaylaştığını belirttim. Bu tekniklerden en önemlisi ve işin duayeni diyebileceğimiz yazılım wordpresstir. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı wordpressi tercih etmektedir. Web sitesi kurma rehberinde anlatılan site kurma yöntemide wordpress dir. Bununla birlikte pekçok site kurma yöntemi var elbette. Ben wordpress ve wix.com ile site kurma kurma yöntemlerini tercih ediyorum. Ancak wordpressin hareket kabiliyeti başka hiçbir yöntemde bulamadığım için sizlerede wordpressle site kurma yöntemini öğrenmenizi ve kendinizi özellikle wordpress konusunda geliştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Şimdi A dan Z ye bir wordpres sitesi nasıl kurulur, site kurma için bilinmesi gereken konular web sitesi kurma rehberi isimli kategoride detayları ve videolu eğitimleri ile birlikte bulacaksınız. Beni izlemeye devam edin. Sanırım uzun bir yazı olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir